Internát

Internát rodinného typu je určen mimopražským žákům naší školy, v provozu je od pondělí do pátku, víkend tráví děti doma. Ubytování je v tří až pětilůžkových pokojích, společným aktivitám slouží obytná jídelna, kuchyňka, relaxační místnost s infrasaunou, keramická dílna a zahrada. O děti se starají vychovatelé – speciální pedagogové, snaží se zde vytvořit klidné a příjemné prostředí s atmosférou domova.

Odpolední program navazuje na výuku přípravou na vyučování, pravidelnou logopedickou intervencí a relaxací na zahradě. Volný čas je věnován výtvarným činnostem, sportu, četbě, společenským hrám. Časté jsou vycházky do botanické a zoologické zahrady, návštěvy pražských památek, výstav a zajímavých akcí.  Jako v rodině se tu oslavují svátky a narozeniny, vyrábí dárky, pečou dorty a cukroví, staráme se o psího kamaráda.

Logopedická zahrada kolem internátu potřebuje pravidelnou údržbu a péči, nabízí za to možnost sportování a relaxace, táboření, pozorování ptáků, pěstování květin, zeleniny a ovoce. Prožíváme tu společně každé roční období a sledujeme změny v přírodě.

Adresa:
Internát CZŠ logopedické Don Bosco
Lešenská 548

181 00 Praha 8 – Bohnice

E-mail:
internat@donbosco.cz

Telefon:
233 559 196

Vedoucí internátu

E-mail:
vokalovajana@gmail.com

Telefon:
603 844 990