Budoucnost školy

Postavme společně novou logopedickou školu
Sbírka na školu Dona Bosca

Arcibiskupství pražské je od roku 1996 zřizovatelem logopedické školy Dona Bosca pro žáky s poruchou řeči, která sídlí v nevyhovujících prostorách. Proto arcibiskupství připravuje výstavbu nové školy v Klecanech. PŘISPĚJTE, PROSÍME, NA VÝSTAVBU ŠKOLY na číslo účtu 1888 22 888 22/ 0800.

Současný nevyhovující stav:

119658
Budova základní školy
119660
„Zahrada“ základní školy
119657
Budova základní školy
119659
Výběh pro školní družinu

Místo pro novou školu už je připravené: 

119669 119663

Studie, jak bude škola vypadat, bude hotová v prosinci 2019. Rádi vám ji pak představíme a budeme vás informovat o průběhu sbírky na školu.

PŘISPĚJTE, PROSÍME, NA VÝSTAVBU ŠKOLY

  • na číslo účtu 888 22 888 22/ 0800

Naděje pro budoucnost školy

Škola je v současné době ve vážné situaci: sídlí ve čtyřech od sebe vzdálených objektech, platí vysoký nájem MČ Praha 8, dřevěný Domeček je provizorní stavbou v  nevyhovujícím technickém stavu. Musí se co nejdříve přestěhovat, aby mohla ve svém poslání v plném rozsahu pokračovat. Záměrem zřizovatele, Arcibiskupství pražského, je vybudovat na svých pozemcích v Klecanech nový areál pro všechny složky školy.

Provoz školy je vzhledem k dislokaci, nedostatku a nevhodnosti prostor finančně i personálně velmi komplikovaný a náročný, prostředí není vhodné pro výuku handicapovaných dětí. Ve studiu m4 architekti s.r.o. je rozpracována studie nového objektu s  rozpočtem 120 miliónů Kč, nyní společnými silami hledáme finanční zdroje na jeho stavbu.

„Je za námi 75 let práce, radosti i smutků, pomoci stovkám dětí. Škola žije navzdory materiálním a prostorovým překážkám a existenční nejistotě. Žije díky lidem, kteří ji s velkým osobním nasazením tvoří, díky dětem, které neustále inspirují a překvapují. A snem všech malých i velkých ze školy Dona Bosca je vybudovat moderní komplex pro výuku dětí a žáků s poruchami komunikace. Prosíme lidi dobré vůle, aby nám tenhle sen pomohli uskutečnit.“ říká Mgr. Daniela Špinková, ředitelka školy

Rozhovor s ředitelkou školy, Mgr. Danielou Špinkovou ve Zpravodaji pražské arcidiecéze, 08/2019